Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle |  15 .12. 2018
'YÖK Üstün Başarı Ödülleri'ne büyük ilgi
YÖK Başkanı Saraç "Kurumsal ödüllerle, yükseköğretim kurumlarımızın önemli misyonlarına dikkat çekmek ve bunları teşvik etmek istiyoruz. Örnek ve yenilikçi uygulamaları bütün kurumlarımıza yaygınlaştırmak ana hedeflerimizden" dedi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, bu yıl ilk defa uygulamaya konulan YÖK Üstün Başarı Ödüllerine üniversitelerden yoğun bir ilgi geldiğini ve bu ilgiden memnun olduklarını belirtti. Konu ile ilgili açıklama yapan Saraç, gösterilen ilgiye teşekkür etti. Saraç, YÖK olarak bu ödülleri çok önemsediklerini belirterek, "Yeni YÖK olarak bu yıl yeni bir uygulama başlattık. Yükseköğretim Kurulu Üstün Başarı Ödülleri. Ödüllerimiz bireysel ve kurumsal olmak üzere iki kategoride verilecek. Bireysel ödüller başlığı altında, fen ve mühendislik bilimleri, sağlık bilimleri ile sosyal ve beşeri bilimler olmak üzere 3 farklı alanda Yılın Doktora Tezi Ödülü verilecek. Bu kategoride ödüle doktora sahibi ile danışmanı birlikte aday olacak ve ödülü birlikte alacaklar." dedi.

Son başvuru 31 Temmuz

Kurumsal Ödüller başlığında ise Topluma Hizmet Ödülü, Uluslararası İşbirliği Ödülü, Üniversite-Sanayi İşbirliği Ödülü ve Yerel Kalkınmaya Katkı Ödülü olmak üzere 4 farklı alanda ödülün verileceğini kaydeden Saraç, şunları kaydetti:  "Kurumsal ödüllerle, yükseköğretim kurumlarımızın önemli misyonlarına dikkat çekmek ve bunları teşvik etmek istiyoruz. Örnek ve yenilikçi uygulamaları özendirmek ve bu uygulamaları bütün kurumlarımıza yaygınlaştırmak ana hedeflerimizden. Kurumsal Ödüller için seçtiğimiz başlıklar yeni YÖK'ün vizyonuna denk düşecek şekilde, özenle belirlenmiştir."  YÖK Başkanı Saraç, son başvuru tarihinin 31 Temmuz olduğunu aımsatarak, başvuru şartları ile ilgili bilgilerin "odul.yok.gov.tr" adresinde mevcut olduğunu bildirdi.


Yayin tarihi:  19/07/2017
Bu haber toplam 643 defa okunmuştur
Yazarlar
Untitled Document
Kategori haberleri

Copyright © egitimhabercisi.com
2011
 
 
Bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan
ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
15 Aralık   18:09