Get Adobe Flash player

'MEBİM 147' 5 yılda 10 milyon kişiye hizmet verdi
Van'da 2012'de, Milli Eğitim Bakanlığının görev ve sorumluluklarıyla ilgili konuları hızlı şekilde çözüme kavuşturmak amacıyla kurulan "MEBİM 147", şimdiye kadar yaklaşık 10 milyon kişiye hizmet verdi

Van'da 2012'de, Milli Eğitim Bakanlığının görev ve sorumluluk alanıyla ilgili her türlü talebi, şikayeti etkin ve hızlı şekilde çözüme kavuşturmak, görüş ve önerileri değerlendirmek amacıyla kurulan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İletişim Merkezi "MEBİM 147", şimdiye kadar yaklaşık 10 milyon kişiye hizmet verdi. Erciş ilçesinde, 1 Mart 2012'de hizmete açılan "MEBİM 147", Bakanlığın görev ve sorumluluklarıyla ilgili konuları etkin ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmayı hedefliyor. Personelinin bir bölümü engelli olan merkeze gelen tüm çağrılara uzmanlar tarafından doğrudan cevap veriliyor ve ilk görüşmede talepler sonuçlandırılmaya çalışılıyor. Çağrıların bir inceleme ve araştırmayı gerektirmesi veya Bakanlıkça işlem yapılmasını zorunlu kılması nedeniyle hemen cevap üretilemediği durumlarda anında kurum ve kuruluşlarla iletişime geçilerek en geç 72 saat içerisinde telefon, SMS veya e-mail aracılığıyla geri dönülüyor.

"Merkezin sosyo-ekonomik katkısı da var"

MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürü Salih Ayhan, Erciş'teki çağrı merkezinin çok önemli görevler üstlendiğini, Bakanlıkları ile aileler arasında iletişimi sağladığını ve kurumsal bir hafıza oluşturduğunu söyledi. Her geçen gün büyüyen merkezde 180 kişinin istihdam edildiğini anlatan Ayhan, şunları kaydetti: "Öncelikli amacımız MEB'in kurumsal hafızasına ve bilgi bankasına vatandaşımızın istediği anda, istediği ortamda ulaşabilmesi. Böylece tatmin edici cevaplar alması. Merkezin Van'da bulunması nedeniyle sosyoekonomik bir katkısı da var. Bunun hem istihdam hem de sosyal anlamda güzel bir katkısı olduğunu düşünüyoruz. Alo 147 hattımız şu ana kadar 10 milyona yakın vatandaşımıza hizmet etti. Bu yıl itibarıyla da 2,5 milyon vatandaşımıza hizmet verildi. Dolayısıyla rakamı, kişi, dakika ve çağrı sayısına böldüğümüz zaman ne kadar büyük de bir yükü taşıdığı ortadadır." MEB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Emine Azdiken de "MEBİM 147''nin her geçen gün kurumsallaştığını belirtti. Azdiken, "Sayın Bakanımızın ve Genel Müdürümüzün talimatıyla büyümeye gittik. Burada MEB ile ilgili bütün vatandaşlarımıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve yöneticilerimize her türlü soru, problem, görüş, öneri ve talepleri ile 7/24 hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. Emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum." dedi.


Yayin tarihi:  07/08/2017
Bu haber toplam 12864 defa okunmuştur
Yazarlar
Untitled Document
Kategori haberleri

Copyright © egitimhabercisi.com
2011
 
 
Bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan
ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
24 Ocak   01:31