Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle |  20 .06. 2019
ÖĞ-DER Konferansları başlıyor
Şuurlu Öğretmenler Derneği, ÖĞ-DER bu yıl Uluslararası Eğitim Konferansları'nın 6.sını düzenliyor. Başta Ankara ve İstanbul olmak üzere, toplam 5 ilde düzenlenecek bu konferansların eğitimcilerin ilgi odağı olacağı belirtiliyor

ÖĞ-DER'in  her yıl geleneksel olarak düzenlediği Uluslararası Eğitim Konferanslarının altıncısı  bu yıl ülke genelinde 5 ilde yapılacak. Ankara, İstanbul, Konya, Adana ve Samsun'da düzenlenecek olan konferanslar 23 Mart Çarşamba günü Samsun'da başlayıp, 3 Nisan Pazar günü İstanbul'da bitiyor.
ÖĞ-DER Genel Merkez'den edinilen bilgiye göre, söz konusu konferanslarda Eğitimin Genetiği başlıklı konferanslarda; Çocuk Erkil Aile Modeli, Müfredatta Ahlâkîlik ve Helal Yaşama konuları işlenecek. Konferanslarda ülkemizdeki eğitim öğretim sistemi de ele alınacağı belirtildi. ÖĞ-DER tarafından düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Konferanslarına yabancı konuşmacı olarak İngiltere'den Gazeteci – Yazar Sarah Booth, Bruney'den Profesör Şeyk Abdul Mabud, Hindistan'dan Gazeteci-Yazar Prof. Dr.  Zafarul-Islam Khan, Çad'dan Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Profesör Dr. Zakaria Ousman katılacak. Programa yerli konuşmacılardan Prof.Dr. Sefa Saygılı ile Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Nezir Gül iştirak edecek. Konuşmaların smultane tercüme halinde davetlilere dinletileceği vurgulandı. Konferans yapılacak iller ve tarihleri şöyle: 23 Mart Çarşamba Samsun, 26 Mart Cumartesi Adana, 29 Mart Salı Konya, 31 Mart Perşembe Ankara ve 3 Nisan Pazar.


Yayin tarihi:  23/03/2016
Bu haber toplam 1026 defa okunmuştur
Yazarlar
Untitled Document
Kategori haberleri

Copyright © egitimhabercisi.com
2011
 
 
Bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan
ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
20 Haziran   14:00