Get Adobe Flash player

İlk kez sergilenen fotoğrafları ile aşık Veysel Beylikdüzü'nde
Aşık geleneğinin son büyük temsilcilerinden olan Aşık Veysel’in fotoğrafları vefatının yıldönümünde Beylikdüzü’nde sergileniyor

Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde açılan Gazeteci Yücel Yönal’ın fotoğraflardan oluşan “Bir Büyük Ozan Aşık Veysel” sergisi, Veysel’in hayatından kesitleri ve şimdiye dek hiçbir yerde yayımlanmamış fotoğraflarını gözler önüne seriyor. Sergi, 21 Nisan’a kadar ziyaretçilerini bekliyor olacak. Beylikdüzü Belediyesi, Aşık Veysel’in vefatının 43. yılında anma etkinliklerinin bir çoğuna ev sahipliği yapıyor. Sivas'ta, yıllarca çeşitli gazete ve dergilerde muhabirlik yapan Gazeteci Yücel Yönal, “Bir Büyük Ozan Aşık Veysel” sergisini Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde açtı. Aşık geleneğinin son büyük temsilcilerinden olan Veysel’le vefatından saatler önce röportaj yapan Yönal, yine Veysel’i son kez fotoğraflayan isim.

Aşık Veysel’in Adı İlçede Yaşatılıyor

Sergiyi Yönal ile birlikte gezen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ülke olarak böyle bir ozana sahip olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. İmamoğlu, “Aşık Veysel ismi Türkiye için çok önemli. Biz, Beylikdüzü’nde göreve geldiğimiz ilk zamanlarda Aşık Veysel Güzel Sanatlar Lisesi’ni ilçeye kazandırdık ve böyle bir ismi ilçemizde ölümsüzleştirmekten büyük onur ve gurur duyuyoruz. Bu güzel arşivinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkür ediyoruz.” dedi.


Yayin tarihi:  23/03/2016
Bu haber toplam 2042 defa okunmuştur
Yazarlar
Untitled Document
Kategori haberleri

Copyright © egitimhabercisi.com
2011
 
 
Bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan
ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
27 Mart   09:52