Get Adobe Flash player

Türkiye bilişim teknolojileri eğitiminde kaliteyi yükseltti
İstatistikler Türkiye’de bilişim teknolojileri kullanımının farklı segmentlerde her yıl arttığını ortaya koyarken, işin eğitim kısmından hiç söz edilmez. İstatistiklere konu olmasalar da bilişim teknolojileri eğitimi veren kurumlar bugün dünyanın da gündeminde

Bu alanda eğitim veren kurumlardan BT Eğitim, San Diego’da düzenlenen 2016 Cisco Global Learning Partner Conference etkinliğinde “dünyanın en iyi eğitim iş ortağı” olarak ödüllendirildi. BT Eğitim, bu ödülü kendi kategorisinde dünya çapında 200’den fazla eğitim kurumunu geride bırakarak elde etti. Şirket, 2014 yılında da EMEAR bölgesinin “En İyisi” seçilmişti. Bilişim teknolojileri kullanımında her yıl düzenli artış oranlarıyla dikkat çeken ülkemiz, artık teknoloji eğitiminde de adından söz ettiriyor. Dünyanın her yerinde çalışabilme, yüksek gelir ve kariyerde yükselme imkanları nedeniyle bilişim teknolojileri alanında kariyer yapmak isteyenler her yıl daha da artıyor. Ancak bu olanaklara sadece iyi bir eğitimle sahip olmak mümkün. Üniversitelerin sektör beklentilerini karşılamada yeterli olmaması ise BT profesyonellerini alanında uzmanlaşmış özel eğitim kurumlarına yönlendiriyor. Bugün bu eğitim kurumlarından biri, dünyanın önde gelen kurumlarını geride bırakıp alanında “Dünyanın En İyisi” olarak, Türkiye’yi bt eğitiminde “kalitenin adresi” haline getirdi. Ağ ve iletişim teknolojileri alanında eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunan BT Eğitim / Morten, “Teknoloji Oscar”ı olarak ifade edilebilecek bir başarıya imza attı. Şirket, dünya çapında 200’den fazla Cisco Eğitim İş Ortağı arasından sıyrılarak, Global Learning Partner Organization ve Logical Operations tarafından “Yılın Eğitim İş Ortağı” (Indirect Learning Partner of the Year) seçildi. BT Eğitim’i dünyanın en iyi Cisco eğitim şirketlerinden biri yapan ödül, ABD’nin San Diego kentinde düzenlenen “2016 Cisco Global Learning Partner Conference” etkinliğinde, 28 Şubat Pazar gecesi düzenlenen törende duyuruldu.

Dünyaya bilişim eğitimi satacak

Bu ödülün, ülkemizde teknoloji eğitimleri veren şirketler arasında, bugüne dek elde edilen en yüksek onur olduğunu belirten BT Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Kızıları “Teknoloji pazarında ağ donanımları, sunucu, collaboration gibi farklı segmentlerde pazarı domine eden bir teknoloji geliştiricisinin ödülünü almak, yaptığımız işin büyüklüğünü ve sunduğumuz hizmetin kalitesini gösteriyor. Ödül aynı zamanda, dünyanın Türkiye’nin teknoloji alanındaki bilgi birikimi ve donanımlı çalışanları ile örnek bir ülke olduğunu kabul etmesi anlamına geliyor. 2014 yılında EMEAR bölgesi ve bugün dünya çapında aldığımız ödüller bölge ülkelerindeki etkinliğimizi artırmamızı sağlayacak. Böylece dünyaya daha çok bilişim eğitimi ihraç edeceğiz,” dedi ve ekledi: “Kuruluşumuzun 15’inci yılında böyle bir onurla taçlandırılmamız ise onun değerini bizim için daha artırıyor. Elbette bu başarı, bu 15 yıllık emeğin ve birikimin bir sonucu. Her biri alanlarında en iyi olan çalışanlarımızı tebrik ediyor ve bu ödülü onlara adıyoruz.”

BT Eğitim’in Türkiye’de İmza Attığı “İlkler ve Enler”:
• Türkiye’nin en yüksek global ödüllerle onurlandırılan ilk Cisco Eğitim İş Ortağı (2016 Indirect Learning Partner of the Year Award, EMEAR Acceleration Award Indirect Award)
• Türkiye’nin ilk Cisco ACI için seçilen “Yetkili İş Ortağı”
• Türkiye’nin ilk ACI Eğitimi
• Türkiye’nin ilk Kadın Cisco Eğitmeni (CCSI, Zeynep Pulat)
• Türkiye’nin ilk CCIE Data Center sertifikalı eğitmeni (Aşkın Çakır)
• EMEAR bölgesinin “En İyi Eğitmenleri” (Cumhur Kızıları, Aşkın Çakır)
• Türkiye’nin en büyük CCIE ve CCSI sertifikalı eğitmen kadrosu
• Türkiye’nin en çok CCIE sertifikası çıkartan CCIE eğitimi (81 kişi)

BT Eğitim Hakkında

Türkiye’nin lider Cisco Eğitim İş Ortağı olan BT Eğitim, 2001 yılında kuruldu. Bilgi Teknolojileri alanında kariyer edinmek isteyenlere yeni bir kapı açan BT Eğitim, bu alanda haklı bir üne sahip.BT Eğitim, Cisco’nun Türkiye ve EMEAR bölgesindeki müşterilerine en mükemmel eğitim çözümleri sunma hedefinin bir parçası olarak, 2015 yılında Enterprise, Collaboration ve Data Center alanlarında Uzman Eğitim İş Ortağı da olarak hizmetlerini geliştirmiştir. Şirket aynı yıl Cisco tarafından Cisco’nun “Uygulama Merkezli Altyapısı” (Application Centric Infrastructure - ACI) için Türkiye’deki ilk “Yetkili Teknoloji İş Ortağı” (Authorized Technology Provider - ATP) olarak atanmıştır. ACI alanındaki Türkiye’deki ilk eğitimleri de veren BT Eğitim, halen bu alanda EMEAR bölgesindeki ülkelere eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir. BT Eğitim’den Cisco eğitimi alanlar arasında CCIE sınavını geçerek bu sertifikasyonu elde eden 81 öğrenci bulunuyor. Bir eğitim kurumunun güvenilirliğini ve kalitesini ortaya koyan bu başarıda, sektörün en donanımlı eğitmen kadrosuna sahip olunmasının da önemi büyük. Türkiye’nin en çok CCIE ve CCSI sertifikalı eğitmenine sahip (17 kişi) Cisco Eğitim İş Ortağı olan BT Eğitim, bugüne dek 8.000’den fazla bireysel ve 4.000’den fazla kurumsal eğitim vermiştir. Şirketin bu deneyimli eğitmen kadrosuna EMEAR bölgesinin en iyi eğitmeni olarak ödül alanların yanı sıra Türkiye’nin ilk kadın CCSI’ı da dahildir. Şirket geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin ilk CCIE Data Center sertifikalı CCSI’ını da duyurmuş ve ilk CCIE Data Center eğitimlerine başlamıştır. BT Eğitim, Cisco ile yürüttüğü iş ortaklıklarının yanında Microsoft, F5 Networks, Zoom CallRec, Jabra, Ekahau ve SUSE Linux markalarının da yetkili eğitim merkezidir.  BT Eğitim, Cisco sertifikalı mesleki eğitimlerin yanı sıra, Cisco teknolojileri alanında danışmanlık, teknik destek, satış öncesi ve sonrası hizmetleri de veriyor. Bu çerçevede Türkiye’nin en büyük şirketleri ile dünyanın lider kurumlarının da iletişim, veri merkezi ve güvenlik altyapılarına imza atıyor. BT Eğitim, Türkiye’deki kamu kurumlarının yüzde 60’tan fazlasının ve Türkiye’nin ilk 500 şirketinin yüzde 70’e yakınının bilgi teknolojileri altyapı kurulumlarını sağlıyor ve eğitimlerini veriyor. Kurulduğu günden bu yana global (2016 Indirect Learning Partner of the Year Award, EMEAR Acceleration Award Indirect Award) ve yerel çapta (2014 ve 2015 Yıllarında Yılın Eğitim İş Ortağı) pek çok ödülle onurlandırılan BT Eğitim, Ankara ve İstanbul ofislerinde hizmet veriyor.


Yayin tarihi:  23/03/2016
Bu haber toplam 2300 defa okunmuştur
Yazarlar
Untitled Document
Kategori haberleri

Copyright © egitimhabercisi.com
2011
 
 
Bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan
ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
29 Şubat   11:17