Get Adobe Flash player

Educaturk Tercih Fuarı 21-23 Temmuz’da
Yüzbinlerce genci ilgilendiren üniversite tercih maratonu 26 Temmuz’a kadar sürecek. Educaturk Üniversite Tercih Fuarı bu zorlu süreçte gençlere destek olmayı hedefliyor

İstanbul Kongre Merkezi’nde 21-23 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek fuarda, uzman danışmanlar gün boyu gençlere ‘puanları üstünden en doğru’ seçimi yapmaları için destek sunacak, Alanında uzman konuşmacılar, işin püf noktalarını anlatacak. Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte tercih maratonu başladı. Educaturk, tercih döneminde üniversite adaylarının yanında olmak, doğru uzmanlıkla en doğru tercihi yapmalarını sağlamak için 21-23 Temmuz tarihleri arasında bir fuar düzenleyecek. Harbiye’de bulunan İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan ‘Educaturk Üniversite Tercih Fuarı’nda gençlere destek sunulacak. Educaturk Tercih Fuarı, üniversite adayları ile ailelerinin bütün sorularına cevap verecek şekilde konumlandırılan üç bölümden oluşuyor. Bu alanlardan ilki, Türkiye’nin en önemli 70’i aşkın üniversitesinin akademisyenleriyle hazır bulunacakları ‘tanıtım alanı’. Aday öğrenciler bu alanda, üniversiteleri ve bölümlerini yakından tanıyacak. Ayrıca, üniversitelerden burs ve yurt olanakları, uluslararası eğitim işbirlikleri, kampüs hayatı, staj ve kariyer olanakları hakkında da bilgi alabilecekler.

Tercih demek gelecek demek

‘Educaturk Tercih Danışma Merkezi’ alanında ise 15 uzman tercih danışmanından oluşan birimler gençlerle özel görüşmeler yapacak, aldıkları puan üzerinden tercih edebilecekleri üniversite ve bölümleri listeleyecek, son kararlarında yanlarında olacaklar.Educaturk Tercih Fuarı’nın etkinlik ve seminer alanındaki programı ise zengin bir içeriğe sahip. Bu alanda, üniversitelerden uzman akademisyenler “Hayat Tercihtir”, “Nasıl Tercih Yapılmaz”, “Geleceğin Tercihini Yapmak”, “Doğru Tercihin Kuralları”, “Gelecek Benim Tercih Benim”, “Doğru Tercihin Püf Noktaları” başlıkları altında sunumlar gerçekleştirecek, soru cevap bölümleri oluşturacaklar.

Educaturk’e Gel, Başarı Bursunu Kazan!

Educaturk Üniversite Tercih Fuarı’nda gençlere en büyük destek yine Educaturk’ten gelecek. Tercih fuarına gelen ve Educaturk Başarı Bursu standındaki formu dolduran adayların arasından, LYS ana puan türlerindeki en yüksek puan ortalamasına sahip adaylara burs verilecek. Educaturk Başarı Bursu her ana puan türünde (MF, TM, TS  ve Dil) 3.000’er TL olarak belirlendi. Educaturk, üniversite tercih dönemi boyunca özellikle başka şehirlerde bulunan gençlere mobil aplikasyon üzerinden de destek verecek. Söz konusu uygulama, üniversite tercih sürecinde özellikle farklı şehirlerdeki gençler ile üniversiteler arasındaki mesafeyi ortadan kaldıracak. AppStore ve Google Play’den ücretsiz indirilen Educaturk Mobil Uygulamasının en çok dikkat çeken bölümleri “Üniversiteye Sor” ve “Yükle-Doldur-Kazan”.Mobil uygulamanın “Üniversiteye Sor” bölümünde fuar katılımcısı olan üniversiteler ayrı ayrı isimlendirilmiş. Gençler, sisteme kayıtlı olan üniversitelerden istediğini seçerek, oluşturulan sohbet bölümü üzerinden sorularını yöneltebiliyorlar, okumak istedikleri bölümler, burs ve yurt olanakları, üniversitede yaşam ve ihtiyaç duydukları tüm konularda da sorular sorabiliyorlar. Educaturk Mobil Uygulamasının “Yükle-Doldur-Kazan” bölümü ise anket ve yarışmalardan oluşuyor. Bu bölümdeki anketlere katılan her ellinci öğrenciye birbirinden değerli hediyeler verilecek. Anket katılımcısı her bininci öğrenciyi bekleyen hediye ise akıllı telefon olacak.


Yayin tarihi:  16/07/2017
Bu haber toplam 54349 defa okunmuştur
Yazarlar
Untitled Document
Kategori haberleri

Copyright © egitimhabercisi.com
2011
 
 
Bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan
ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
29 Şubat   12:04