Get Adobe Flash player

Burslar artacak
Türkiye'nin bursuyla Türkçe öğrenim merkezlerinde dil eğitimi alan ve doğrudan yüksek öğrenimlerine başlayan yabancı uyruklu öğrenciler dün Ankara'da bir araya geldi

ATO Kongre Merkezi'nde düzenlenen 'Uluslararası Öğrenci Buluşması'nda, bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, şunları söyledi: "Lisans, yüksek lisans eğitimi yapan öğrenciler senede bir defa kendi belirledikleri tarihlerde, ücreti Türkiye tarafından ödenmek kaydıyla memleketlerine gidip gelme imkanı bulacak. Çalışma son aşamasında. Öğrencilerin toplu taşımayla ilgili talepleri konusunda çalışılacak. Burs miktarlarıyla ilgili de yeni bir çalışma yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrencilerin aldıkları burs miktarını artıracağız."

10 bin 412 kültür elçisi

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer de, Türkiye'nin soydaş ükeler için cazibe merkezi haline geldiğini belirterek, ekledi: Türkiye bursuyla şu an 57 üniversitede 10 bin 412 öğrenci öğrenimine devam ediyor. Her biriniz Türk yüksek öğretimini zenginleştiren, kalıcı kardeşlik ve dostluk köprüleri oluşturan bilim ve kültür elçisi olarak görülüyorsunuz.

Akşam


Yayin tarihi:  27/02/2012
Bu haber toplam 2821 defa okunmuştur
Yazarlar
Untitled Document
Kategori haberleri

Copyright © egitimhabercisi.com
2011
 
 
Bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan
ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
27 Mart   09:34