Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa Yap  |  Sık Kullanılanlara Ekle |  20 .06. 2019
Eski kolejlilerden başarılı öğrencilere destek
Üniversiteli Robert Kolejliler Komitesi, “Türkiye’nin Yedi Rengi” projesi kapsamında, Bernardo ile birlikte 56 başarılı öğrenciyi İstanbul’da ağırladı

Gençler, sanat, bilim, teknoloji, spor dallarındaki çeşitli aktiviteler ve İstanbul müze-tarihi mekân gezileriyle eğitim hayatlarına farklı bir bakış açısı kazandırdı.
Robert Kolej Mezunlar Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Üniversiteli Robert Kolejliler Komitesi (UNIRC)’nin bu sene sekizincisini düzenlediği “Türkiye’nin 7 Rengi” projesinin ana sponsorluğunu, Bernardo üstlendi. Daha önce 50 ilden 397 çocuğun hayatına dokunan proje, bu sene de yedi yeni il ve 56 yeni öğrenci ile devam etti. UNIRC (Üniversiteli Robert Kolejliler). Genç mezunlardan oluşan ekip sene içerisinde pek çok farklı etkinlik düzenliyor. Bunlardan sonuncusu ve en kapsamlısı “Türkiye’nin Yedi Rengi” isimli sosyal sorumluluk projesi. Yedi bölgenin yedi farklı ili ağırlanan projenin sekizinci yılı. Bu yıl Burdur, Rize, Şırnak, İzmir, Tekirdağ, Iğdır ve Sivas illerinden toplam 56 öğrenci, Bernardo ana sponsorluğunda ağırlandı. İstanbul’u daha önce hiç görmemiş, ortaokul altı ve yedinci sınıflarda okuyan öğrenciler bir hafta boyunca Robert Kolej kampüsünde misafir etti. Sanat, bilim, teknoloji, spor, perküsyon, film gibi atölyeleri kapsayan bu bir haftalık program aynı zamanda çocukların İstanbul’u tanıdıkları tarihi ve kültürel gezilerden oluştu.
Atölyelerde öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirmesi, yeni ilgi alanları keşfetmeleri sağlandı. Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Miniatürk, Koç Müzesi, İstanbul Modern, Dolmabahçe Sarayı ve İstanbul Sea Life Akvaryumu da proje kapsamında öğrencilerin gezdikleri yerler arasında. Bir hafta boyunca İstanbul’da kalan öğrencilerin tüm masrafları sponsorlar, bağışçılar ve dernek tarafından karşılandı. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin öğrenci seçiminde destek olduğu projenin ana sponsorluğunu Bernardo firması üstlendi.


Yayin tarihi:  01/07/2015
Bu haber toplam 1234 defa okunmuştur
Yazarlar
Untitled Document
Kategori haberleri

Copyright © egitimhabercisi.com
2011
 
 
Bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan
ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
20 Haziran   14:00